Vizyon: Türk Milli eğitiminin amaçları doğrultusunda; milli ve manevi değerlerle harmanlayarak bir yaşam tarzına dönüştüren öğrencilerin egemen olduğu, öğrencilerin bireysel farklılıklarını göz önüne alarak, araştırmacı bilgiyi hayatta uygulayabilen öğrenci merkezli eğitim anlayışının kabul edilip uygulandığı, öğrenci, veli, öğretmen, yönetici, yerel yönetim ve sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliği içinde olan, bir okul olmak.
Misyon: Günümüz yeni Türkiyesinde her anlamda kendini değiştiren ve geliştiren, katılımcı, demokratik, toplumla ve kendisiyle barışık, eleştiriye ve değişime açık, girişimci, hoşgörülü, yurt ve insan sevgisini yüreğinde hisseden, özgüveni yüksek sağlıklı bireyle yetiştirmek.
Başarılar: 2020/2021 kitap okuma yarışmasında 2/H Sınıf öğretmenimiz Sezen ESKİMEZ öncülüğünde 2. sınıflar arasında İLÇE 3. olduk.
2019/2020 Çocuk Oyunları 2/G Sınıf öğretmenimiz Orhan CAN öncülüğünde İlçe 1. liği
2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Akıl Zeka Oyunları Turnuvası Mangala kategorisi ilçe 1.liği
2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Akıl Zeka Oyunları Turnuvası Koridor kategorisi ilçe 3.lüğü
2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Çanakkale Zaferi Resim Yarışması İlçe 3.lüğü
2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Öğretmenler Günü Şiir Yarışması ilçe 1.liği
Çocuk Yazarlar Projesi 2018. Yılı ilçe 2.´liği
İFET Turnuvalarında 3. sınıflarda ilçe 3.´lüğü
İFET Turnuvalarında 4. sınıflarda ilçe 3.´lüğü
Emniyet teşkilatının kuruluşunun 173. Yıl kuruluş etkinlikleri kapsamında Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenmiş olan Resim Yarışmasında il üçüncülüğü
GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI:2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI
3. Sınıflar Seksek Oyununda İlçe 2.liği
2. Sınıflar Seksek Oyununda İlçe 3.lüğü
2.Sınıflar Mendil Kapmaca Oyununda İlçe 2.liği
3. Sınıflar Mendil Kapmaca Oyununda İlçe 3.lüğü
4. Sınıflar Mendil Kapmaca Oyununda İlçe 3.lüğü
Adabı Muaşeret Projesi 2017 Yılı Kasım Ayı İlçe 1.liği
2017-2018 Eğitim Öğretim Yılıİstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlemiş olduğu 24 Kasım Öğretmenler Günü Şiir- Kompozisyon yarışmasında İlçe 2.liği
Okul Cami Buluşması Projesi 2017 Yılı Nisan - Mayıs Ayı İlçe 3.lüğü
GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI:2016-2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI
1.Sınıflar Seksek Turnuvası İlçe 3.lüğü3.Sınıflar Seksek Turnuvası İlçe 2.liği 3. Sınıflar Mendil Kapmaca Turnuvasında ilçe 3.lüğü4. Sınıflar Mendil Kapmaca Turnuvasında ilçe 3.lüğü 4. Sınıflar Seksek Turnuvasında ilçe 3.lüğü 2. Sınıflar Seksek Turnuvasında ilçe 1.liği
2017 İstanbul Şah Mat Satranç Turnuvasında İlçeler Arası Bölge 3.lüğü
İFET TURNUVASI
2.Sınıflar İFET Tunuvasında ilçe 1.liği
4.Sınıflar İFET Tunuvasında ilçe 3.lüğü
3.Sınıflar İFET Tunuvasında ilçe 2.liği
Okul Cami Buluşması Projesi Kasım - Aralık Ayı İlçe 3.lüğü
2010 =11 BURS, 21 ANADOLU LİSESİ (ANADOLU MESLEK VB.) BİLGİ YARIŞMASI iLÇE 1. İSTİKLAL MARŞI İL 1. , ATLETİZM İLÇE 1., GENÇLİK KOŞUSU İLÇE 3.
2011 =4 BURS , 21 ANADOLU LİSESİ (ANADOLU MESLEK VB.) RESİM YARIŞMASI İLÇE 2., 8. SINIFLAR FUTBOL 3.,
2012 =12 BURS, 42 ANADOLU LİSESİ (ANADOLU MESLEK VB.)
BİLGİ YARIŞMASI İLÇE 3., 8. SINIFLAR FUTBOL 12022-2023 Çocuk oyunları İlçe 1.liği Mahir TATLI Koordinatörlüğünde.
Saatler: 08:05..12:55 13:05..17:55 Isınma: DOĞALGAZ (KALORİFER) Bağlantı: ADSL Yabancı Dil: İNGİLİZCE Servis Bilgisi: Özkaradeniz Kardeşler Sportif Etkinlikler: Bilimsel Etkinlikler: Proje Çalışmaları: Kontenjan Bilgileri: 1 Müdür
4 Müdür Yrd.
1 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi
2 Özel Eğitim
4 PDR
4 Okul Öncesi
48 Sınıf
3 Piktes Uyum Diğer Hususlar: OKULUMUZDA GÖREV YAPAN MÜDÜRLER:
1-Recep GÖKKERMEYAN 1994-2006
2-İbrahim GÖKCEREN 2006-2010
3-Yüksel BÖLÜKBAŞI
2010-2014 ve 2019-2023
4-Selim ESİN 2023-2023
5-Yusuf AKÇAKIR 2023-